Fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Okna

Okna

Okna jako oči do domu

Nádherná okna na domě působí jako krásné oči na tváři. Na první pohled vás takový dům osloví a zaujme. Zákazníkovi vyrobíme všechna okna na míru a vybírat můžete z nejrůznějších velikostí, provedení a designů.

Třeba bezrámová okna, plošně lícující okna, okna s hranatými nebo zaoblenými hranami na křídle i rámu. Najdete u nás vhodná okna pro jakýkoli architektonický styl a design vašeho domu.

Okna si můžete upravit podle vlastní potřeby díky nepřebernému množství příslušenství. Zvolíte si oblíbené kliky na okna, designové provedení a kování oken s designovými zavíracími díly.

Rakouská okna internorm jsou svými vlastnostmi vhodná do pasivních a nízkoenergetických domů.


 • Plastová okna

  Plastová okna jsou známá a hojně využívaná především kvůli své snadné údržbě, mechanické odolnosti, ochraně proti vlhkosti a nízké tepelné vodivosti. Z těchto důvodů jde o velmi oblíbený materiál na výrobu kvalitních plastových oken.

  Plastová okna Internorm vynikají množstvím stylů, ze kterých si můžete zvolit právě ten, který je vašemu srdci nejbližší. Umíme připravit okna s gotickým či půlkruhovým obloukem, okna obdélníková či čtvercová, v malém i velkém provedení a v neposlední řadě u nás najdete možnost bezrámového zasklení.

  Inovativní technologie I-tec s mnoha výhodami

  Pro všechna plastová okna Internorm platí použití technologie zasklení I-tec, což znamená, že je skleněná tabule přilepená k okennímu křídlu po celém svém obvodu. Díky tomu se oproti jiným oknům dosáhne neporovnatelné funkčnosti, stability, dlouhé životnosti plastových oken a nejlepší možné tepelné i zvukové izolace. Technologie I-tec navíc znamená lepší ochranu proti vloupání.

  Plastová okna Internorm vyrábíme déle než 50 let a stále pracujeme na dalším vylepšování. Plast kromě výše zmíněných výhod vyniká i ve vlhkém prostředí. Místnosti se zvýšenou vlhkostí oknům nijak neuškodí.

  Níže si vyberte, které plastové okno se vám líbí nejvíc, případně se podívejte na další typy oken.

  Zobrazit více

  plastová okna
 • Plasthliníková okna

  Pravdou je, že nejoblíbenějšími typy oken u nás jsou okna plastová, ale mnoho našich zákazníků si zvolí okna plasthliníková. Mají k tomu dobré důvody. Hliníkový plášť z vnější strany se daleko lépe udržuje a vyrábíme ho v nepřeberném množství barev a struktur.

  Plasthliníková okna mají i další výhody. Hliníkový plášť chrání plastový profil před povětrnostními či chemickými vlivy a před působením slunečního záření. Díky tomu předcházíme přílišnému stárnutí oken.

  Navíc mají plasthliníková i dřevohliníková okna z vnější strany totožný design. Proto lze na domě použít kombinaci těchto typů a dům vypadá při pohledu z venku jednotně.

  Vyrobíme vám plasthliníková okna otvíravá, otvíravě sklopná, nebo jen sklopná. Nabízíme pevná zasklení, balkonové a terasové dveře, velkoplošná zasklení, odstavně posuvné a zdvižně posuvné dveře.

  To nejlepší z obou materiálů

  Použitím oken Internorm získáte vynikající tepelnou i zvukovou izolaci a vysokou ochranu proti vloupání. Plasthliníková okna v sobě spojují výhody plastu a hliníku, čímž dosahují skvělých hodnot tepelné i zvukové izolace.

  Okna Internorm jsou díky těmto vlastnostem vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy.

  U nás klademe maximální důraz na dokonalé zpracování a soustředíme se na detaily. Vnímáme potřebu zákazníků, aby plasthliníková okna kromě skvělých vlastností také krásně vypadala. Proto se soustředíme na přesné zhotovení rohů hliníkových plášťů.

  Poslední dobou si zákazníci nejčastěji vybírají barvu ušlechtilé oceli či metalického dekoru. Pozadu nezůstávají ani odstíny béžové, hnědé a šedé. Pestrá nabídka barev není vše. Zvolíte si i velikost a tvar, typ kování, kliky, bezpečnostní provedení a stínící techniku.

  Podívejte se na náš široký výběr plasthliníkových oken a jistě si z něj vyberete.

  Zobrazit více

  plastová okna
 • Dřevohliníková okna

  Dřevo patří historicky takřka mezi jediné materiály, ze kterých se okna vyráběla. Okno bylo svým způsobem unikát odkazující na mistra tesaře, z jehož ruky vzešlo. Dřevohliníková okna Internorm se vyrábí prakticky výlučně mechanizovaným postupem, ale přesto je na nich znát řemeslné umění.

  Dřevěná okna si však nevybíráme jen kvůli historické tradici a pocitu útulnosti, který vzbuzují. Výhodou je i nízká teplená vodivost, vysoká pevnost a stabilita.

  Vybíráme jen ta dřeva, která splňují náročná kritéria. Volíme nejlepší a nejpěknější kusy, protože tím dosáhneme rovnoměrné kresby a využijeme vlastnosti daného druhu dřeva. Cílem totiž je to, abychom pro vás připravili co nejkrásnější individualizované dřevěné okno na míru a v nejvyšší kvalitě.

  Funkce hliníku na oknech

  Dřevo zvenčí chrání hliníkový plášť a termopěna ukrývající se mezi hliníkem a dřevem zajišťuje dokonalou tepelnou izolaci a tím skvělou hodnotu Uw. Ta ukazuje celkový prostup tepla oknem a lze podle ní jednotlivá okna porovnávat.

  Výhodou dřevohliníkových a plasthliníkových oken je i to, že mají zvenčí stejný design, a proto si můžete okna těchto dvou typů kombinovat podle svého přání a dům bude působit jednotně. Díky svým parametrům jsou tato okna vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy.

  Standardně pro vás připravíme okna z modřínového a smrkového dřeva, ale v případě zájmu nabídneme i ořech, dub a jasan. Vybírat si můžete z nejrůznějších barev. Díky našemu širokému sortimentu si sladíte dřevěná okna s interiérem, podlahami a vnitřními dveřmi.

  Koukněte se na výběr dřevohliníkových oken a zvolte si ta pravá pro váš domov.

  Zobrazit více

  plastová okna
 • Zdvojená okna

  Zdvojeným oknům Internorm patří na trhu unikátní postavení. Především kvůli tomu, že stínící technika a ochrana proti nežádoucím pohledům je nainstalována mezi izolační trojsklo a čtvrté sklo. Tato technologie zajistí neporovnatelně snazší čištění, protože čtvrté sklo chrání žaluzie před znečištěním a povětrnostními vlivy.

  Další výhody zdvojených oken

  Pro některé zákazníky je takové umístění žaluzií velkou výhodou, jelikož okna využijí při rekonstrukci budov, kde nelze umístit venkovní rolety. Díky zdvojeným oknům Internorm se ale nemusí vzdát stínící techniky.

  Zdvojená okna Internorm lze vybavit technologií stínění I-tec. Ta s pomocí akumulátoru a solárního modulu ovládá stínící techniku bez externího zdroje elektrického proudu. A díky aplikaci I-tec Smart Window ovládáte stínící techniku jednoduše a pohodlně z tabletu či chytrého telefonu.

  Neméně důležitá je i tepelná izolace a akustická ochrana. Zdvojená okna Internorm vynikají i v těchto ohledech. Plasthliníková zdvojená okna KV 440 dosahují hodnoty Uw až 0,64 W/m2K a dřevohliníková zdvojená okna HV 350 dosahují na 0,60 W/m2K. Díky tomu jsou okna více než vhodná pro použití v nízkoenergetických a energeticky pasivních domech.

  Všechna zdvojená okna jsou jedinečná

  Zdvojená okna dodáváme ze dvou materiálů. Vyberete si mezi dřevohliníkem a plasthliníkem. Stínící techniku pak volíte z lamelových žaluzií, skládaných žaluzií a neprůhledných žaluzií Duette.

  Hliníková vrstva u dvojitě skládaných žaluzií Duette prakticky nepropouští světlo a díky tomu dosáhnete téměř dokonalého zatemnění a zamezení nežádoucích pohledů.

  Jsou zdvojená okna tím, co hledáte? Podívejte se na ně níže nebo si vyberte jiný typ oken.

  Zobrazit více

  csm_Tausendsassa_Pvc_a26abcf7cf.jpg
 • Zdvižně posuvné dveře

  Svoboda bez omezení

  Moderní skleněná architektura probouzí zcela nové pocity. Stěny mizí jako mávnutím kouzelného proutku a interiér domu se propojuje s okolní přírodou. Internorm nabízí vedle pevného zasklení a zdvižněposuvných dveří z plastu, plasthliníku a dřevohliníku také zasklení velkých rozměrů jako Panorama HX 300.

  Prosvětlené prostory vytvářejí vhodné prostředí pro Vás i Vaši rodinu. Velké prosklené plochy rozšiřují obytný prostor za jeho reálné hranice. Vytvářejí nový, nijak neomezený zážitek z prostoru a zároveň umožňují ničím nenarušovaný výhled ven.

  Díky oknům bez rámů, pevnému zasklení, celoproskleným rohům, velkorysým zdvižněposuvným dveřím, panoramatickým oknům a speciálním řešením může Internorm nabídnout inovativní řešení pro moderní skleněnou architekturu. Kombinací těchto řešení můžete realizovat své představy o maximální otevřenosti.

  Internorm_katalog_oken_a_dveri_2020_21-page-053Internorm_katalog_oken_a_dveri_2020_21-page-054.jpgInternorm_katalog_oken_a_dveri_2020_21-page-055.jpgInternorm_katalog_oken_a_dveri_2020_21-page-056.jpg

 • Technologie

  Moderní okna - revoluční technologie

  Výzkumné a vývojové oddělení Internorm vytváří stále nové produkty a technologie, abychom Vám mohli nabídnout ještě vyšší komfort a bezpečí. Pod tímto zvučným názvem "I-tec" objevíte řadu revolučních a na trhu směr určujících inovací v oblasti oken a dveří.


  233x258_ItecSecure.jpgI-tec Secure - bezpečnost

  Závorování I-tec Secure znemožňuje vypáčení okna. Tento patent nemá mezi okny konkurenci a je již integrován do plastových, resp. plasthliníkových oken KF 520. Integrované klapky se při závorování vysunou na všech stranách do vnitřku rámu, a zajistí tak maximální bezpečí před vloupáním – dokonce až do třídy RC3.

  Výhody pro vás:

  Bezpečnostní třída RC2 již ve standardu
  Bezpečnost je možná do RC3
  Zavírací díly jsou téměř zcela integrované do rámu, což usnadňuje čištění
  Nízká pohledová výška plastového a plasthliníkového okna KF 520 umožňuje větší prosvětlení


  I-tec_Core_360x400.jpgI-tec Core - stabilní jádro okna z přírodních materiálů

  V podobě nového systému I-tec Core jsme do jádra dřevohliníkového okna HF 410 zabudovali tenké sklížené vrstvy dřeva, které se takto běžně používají pouze
  u vysoce stabilních stropních trámů a nosníků.

  Výhody pro Vás:

  sklížené vrstvy dřeva zajišťují mimořádnou nosnost a umožňují vyrábět okna velkých rozměrů
  jsou podstatně odolnější vůči vlhkosti, snesou vyšší zátěž a jsou vysloveně pevné
  díky pestré paletě barev a druhů dřeva můžete dřevohliníková okna HF 410 barevně sladit s Vaším interiérem
  úzké pohledové šířky zajišťují více světla


  I-tec_tesneni_400x360.jpgI-tec Schading - stínění

  Všechny systémy zdvojených oken Internorm lze vybavit I-tec stíněním. Díky fotovoltaickému modulu a akumulátoru funguje tato ochrana proti slunci
  bez externího zdroje elektrického proudu.

  Výhody pro Vás:

  inteligentní automatický režim umožňuje díky identifikaci dne/noci otevírání/zavírání žaluzií bez Vašeho zásahu
  díky měření intenzity dopadajících slunečních paprsků a teploty se snižuje přehřívání místností
  ovládat lze současně několik druhů žaluzií, faltstór resp. Duett®
  nevznikají žádné náklady na energii
  není nutná instalace a není nutné vysekávat drážky do zdiva
  stínění se nachází přímo mezi tabulemi skla


  I-tec zasklení.jpg

  I-tec Glasing - celoobvodové zasklení

  Izolační trojsklo je po celém obvodu vlepeno do rámu okna.

  Zlepší se tím

   - tepelná izolace spoje skla a rámu

   - statická pevnost celého okna

   - bezpečnost proti vloupání

   

   

   

   

   


  I-tec Dekor - digitální tisk na vnitřní stranu plastových a plast-hliníkových oken

  Nová tisková technologie umožňuje nová barevná řešení , například imitace různých dřevin atd.

  Více Vám můžeme ukázat v naší vzorkovně.

   

   


  I-tec Insulation.jpgI-tec Insulation - vnitřní izolace rámu

  Granulát se pod tlakem vtlačuje do vnitřku rámu plast-hliníkových oken KF 410, HF510 a KV 440.

  Výhody pro Vás:

  lepší tepelné vlastnosti rámu okna

   

   

   

   

   


   


Dodáním oken naše práce nekončí

Pyšníme se tím, že po instalaci či výměně oken Internorm řádně uklidíme obalové materiály i zbytky spojovacích materiálů a okna jsou po našem odjezdu čistá a připravena k omítnutí zvenčí i zevnitř. Soustředíme se na bezchybné zpracování do nejmenších detailů.

Nesmíme zapomenout ani na servis oken, který je nedílnou součástí naší práce. Prvotní seřízení provádíme v den instalace. Druhé seřízení zajistíme v průběhu výstavby domu během doby, kdy si dům takzvaně „sedá“. Druhé seřízení je bezplatné.

I v následujících letech zajistíme servis či výměnu některých komponent. U drobnějších zásahů je seřízení zdarma, případně za nízký poplatek. Na dobu 30 let zaručujeme servis oken a výměnu všech komponent.

Typy oken

Kromě otvíravých, otvíravě sklopných nebo sklopných oken Internorm nabízíme rovněž pevná zasklení, balkonové a terasové dveře, posuvná okna i dveře, zdvižně posuvné dveře, velkoplošná zasklení nebo i sklepní okna.

Plastová okna

Plastová okna Internorm patří u zákazníků mezi nejoblíbenější. Internorm začal plast jako materiál pro výrobu oken používat už od roku 1963 a stal se tak v Rakousku průkopníkem. Od té doby okna neustále vylepšujeme a na trh s plastovými okny přinášíme revoluční řešení.

Plast-hliníková okna

Hliníkový plášť z vnější strany oken Internorm je vhodný především kvůli tomu, že chrání plastovou část oken před působením slunečního záření, povětrnostních a chemických vlivů. Navíc se snadno čistí.

Dřevo-hliníková okna

Použitím dřeva a hliníku dosahujeme spojení přirozeného vzhledu oken z interiéru a ochrany dřevěných částí oken z venkovní strany. Hliníkový plášť na vnější straně oken současně zaručí dlouhodobou životnost oken , bez nutnosti okna brousit a znova lakovat. 

Zdvojená okna

Tato okna jsou jedinečná tím, že stínící technika Internorm se nachází uvnitř mezi izolačním trojsklem a přidaným čtvrtým sklem. Díky tomu se okno daleko jednodušeji čistí a stínící technika je ochráněna před povětrnostními vlivy. Jsou vhodná i do budov, kde z nějakého důvodu nelze použít vnější rolety.

Styly oken

Co člověk, to jiný vkus. Domy jsou různé a každý má svůj individuální styl. Z toho důvodu nesmíme podceňovat roli oken a dveří, které zásadním způsobem určují výsledný charakter domu. Internorm proto své produkty ladí do různých designů.

Jde nám o to, abyste při realizování představy o bydlení nemuseli dělat žádné kompromisy. Prostě si zvolíte přesně ta okna a dveře, které nejlépe doplní váš vysněný styl. Pro jednodušší výběr těch správných produktů jsme vše rozdělili do čtyř designových stylů:

 • Studio

  Tento styl se vyznačuje minimalistickým přístupem k bydlení a zaměřuje se především na ty nejnutnější vlastnosti. Jde o puristický styl, pro který jsou typické jasné tvary a úsporný design. Zásadní designovou charakteristiku tvoří plošně lícující křídlo s rámem v hranatém provedení.

 • Home Pure

  Zde hraje první housle denní světlo a pocit otevřeného prostoru. Rovné linie doplněné moderním designem v hranatém provedení zvýrazňují architekturu domu.

 • Home Soft

  V produktech této designové řady se soustředíme na umocnění harmonie a domácí pohody. Mírně oblý design dotváří pocit útulného a příjemného prostředí.

 • Ambiente

  Architektonický styl Ambiente se snoubí se secesí. Svým plně oblým tvarem se hodí k tradičním, klasickým domům a elegantním venkovským sídlům. Spojujeme v něm nadčasovou klasiku a eleganci.

Kontaktujte nás a domluvíme si prohlídku v naší vzorkovně.